Home Blog Uncategorized БАНСКО -Хотел Mountain Paradise The Walnut Tree 4*

БАНСКО -Хотел Mountain Paradise The Walnut Tree 4*

 

Хотел Mountain Paradise The Walnut Tree 4*,  https://mountainparadisebansko.com/

Цените се за лице по ноќ со вклучена туристичка такса :

06 – 13.01.2022 – 7 полупансиони = 216 € во студио, / 228 € во апп.

13 – 20.01.2022 – 7 полупансиони = 216 € во студио, / 228 € во апп.

15 – 19.01.2022 – 4 полупансиони = 144 € во студио, / 152 € во апп.

 

 Индивидуални патувања во период од  03.01-17.02.2022 г. цена по лице :

1 полупансион =  35 €  во студио по лице /  38 € во апартман по лице.

Цени за индивидуални патувања  во долунаведените  периоди : 

23.12-29.12.2021 г.   17.02-10.03.2022 г. цена по лице :

1 полупансион=  34 €  во студио по лице / 36 € во апартман по лице.

За престој од 7 ноќи – 7 полупансиони плаќате за 6 ноќи – полупансиони

ДЕЦА со родители: 0 – 5.99 год. Гратис, прво дете на дополнителен кревет од 6 – 11.99 год = 50 %,второ дете на дополнителен кревет од 6-11.99 = гратис,лица над 12 год. плаќаат 70 %, користат: храна и дополнителен кревет.

Во цената е вклучено:

– појадок и вечера – шведски стол,

– туристичка такса

– бесплатно користење на сауна, базен, џакузи фитнес, WI-FI., превоз: хотел  гондола

ЦЕНИ ЗА ОРГАНИЗИРАН  ПРЕВОЗ ЗА ТЕРМИНИТЕ:

Поаѓање на 06.01.2022, 13.01.2022 и 15.01.2022 ,со враќање на 13.01.2022 ,15.01.2022, 19.01.2022 и 20.01.2022 .

Повратен билет: 1800 денари возрасен а деца од 2 до 14 години 1200 ден.

Доплата: патничко здравствено осигурување 60 денари од ден (без франшиза со вклучена спортска незгода) за лица до 65 год ,   над 65 год 120 денари од ден ( без франшиза со вклучена спортска незгода), за деца до 14 год – 40 денари од ден (задолжително) ,

Можност  за  изнајмување на ски – опрема од агенција : чизми + ски (карвинг) + стапчиња =600 ден. за 5 дена и 700 денари за 7 дена.

ПРОТОКОЛИ ЗА ВЛЕЗ ВО БУГАРИЈА / МАКЕДОНИЈА

Негативен PCR или негативен Брз антиген тест, потврда / сертификат за вакцинација од Covid-19 (14 дена по примена втора доза од вакцината), Сертификат за прележан Covid-19 (по 1 месец од потврдената инфекција, максимум до 6 месеци од датумот на тестирање односно 45 дена за во Македонија), за деца до 12 г се ослободени од овие мерки додека старосната граница на децата во Македонија се оденсува до 18 г.

Share:

You may also like

Leave a Reply

Your email address will not be published.