Home Blog Uncategorized ХОТЕЛ КОНАК 3* – ПОПОВА ШАПКА

ХОТЕЛ КОНАК 3* – ПОПОВА ШАПКА

 

 

ХОТЕЛ КОНАК 3* – ПОПОВА ШАПКА

Конак е модерен планински објект базиран на традиционален изглед. Особено задоволство ќе Ви овозможи ентериерот на објектот во комбинација на дрво и камен со камин и отворен поглед на скијачките терени. На платото пред објектот се наоѓа голема тераса која има јужна ориентација и доста погодна за престој во текот на зимската сезона поради големиот број сончеви денови кои се главна одлика на скијачкиот центар Попова Шапка. На своите гости им нуди: 16 соби, ресторан, ски кафе, конференциска сала, сауна, интернет и тв, ски и сноуборд школа, ратрак и моторни санки.

 

Период на престој Цена за 1 НП
Декември 2021 1.250 ден
Јануари 2022 1.350 ден.
Февруари 2022 1.250 ден.
Март 2022 1.250 ден.

Цените се однесуваат на лице од ден со вклучен појадок :

Во цената не е вклучена туристичка таккса од 40 денари на ден по лице.

Деца од 6-12години кои користат сопствен кревет- 50% попуст

За деца до 12год не се пресметува туристичка такса

Share:

You may also like

Leave a Reply

Your email address will not be published.