HOTEL SREBRNA LISICA 3* KOPAONIK

ЦЕНА ПО ЛИЦЕ ЗА ПАКЕТ НА НАВЕДЕН БРОЈ НА НОЌИ НА БАЗА ПОЈАДОК И ВЕЧЕРА Тип на Сместување Мах лица 01.12-  23.12 23.12-30.12 30.12-02.01 02.01-23.01 23.01-06.03 06.03-13.03 13.03-20.03 20.03-01.04 Минимум престој 7 7 3 7 7 7 7 7 2+0 Соба 2 180€ 310 228 533 347 310 270 212€ 0+1 / 2+0 Family Room 2 470 296 690 520 423 323 1+1 Family Room 3 330 196 457 362 330 248 2+1 Family Room 4-6 286 179 390 323…

Read more

HOTEL CLUB A 3* KOPAONIK

https://www.cluba.rs/sr/pocetna/ Цените се дадени по лице на ден на база појадок и вечера Период Смена Мин.ноќи Двокреветна СобаТрокреветна Соба Еднокреветна соба 05.12-12.12 Нед/Нед 3 45 63 12.12-17.12 Нед/Пет 5 75 105 17.12-20.12 Пет/Пон 3 45 63 20.12-27.12 / 3 58 81 27.12-30.12 Пон/Чет 3 60 84 27.12-02.01 Пон/Нед 6 75 105 30.12-02.01 Чет/Нед 3 95 133 31.12-02.01 Пет/Нед 2 105 147 02.01-23.01 Нед/Нед 7 75 105 23.01-06.02 Нед/Нед 7 65 91 06.02-20.02 Нед/Нед 7 75 105 20.02-06.03 Нед/Нед 7 65…

Read more

HOTEL PUTNIK 4* KOPAONIK

Цена по лице на ден на база појадок и вечера Период Standart Room Family Room Apartment Superior Room Family Superior Room 1/1 1/2 1/3 1/3 1/4 Мин.4 лица 1/1 1/2 1/31/4 01.12-23.12 107€ 71€ 78€ 85€ 139€ 92€ 92€ 24.12-28.12 128€ 85€ 94€ 102€ 166€ 111€ 111€ 29.12-02.01 195€ 130€ 143€ 156€ 254€ 169€ 169€ 03.01-22.01 143€ 95€ 105€ 114€ 186€ 124€ 124€ 23.01-12.02 128€ 85€ 94€ 102€ 166€ 111€ 111€ 13.02-16.02 143€ 95€ 105€ 114€ 186€ 124€ 124€ 17.02-05.03 128€…

Read more

ЗИМА 2022 КОПАОНИК – ВИЛА ИВАНОВИЌ БРЗЕЌЕ

ВИЛА ИВАНОВИЌ БРЗЕЌЕ   КОПАОНИК е најголем планински масив и Национален парк во Србија, најпознат туристички скијачки центар во Србија, со најдобро скијање и поврзани ски патеки и жичари. БРЗЕЌЕ е туристичка населба со многу хотели, вили и апартмани, во подножјето на Копаоник, на само 15 км од самиот ски – центар Копаоник. Жичарите Бела река 1 и 2 го поврзува Брзече со централниот ски центар Копаоник, а на секои 60 мин. има автобус од Брзече до Копаоник.        …

Read more

Sv. Nikola Spa 3*

Во подножјето на Пирин планина, во центарот на градот Сандански се наоѓа хотел Свети Никола.СПА центарот на хотел “Свети Никола” се напојува со минерална вода 75 ° С од  природен извор.Минералната вода во комбинација со уникатната клима на градот нуди можност за вистинска релаксација.Хотелот има 63 двокреветни соби, 21 еднокреветни соби и 7 апартмани.Располага со:СПА центар: затворен базен со минерална вода, сауна, римска бања, солна соба, фитнес;Безжичен интернет;Снек бар,Пиано бар,Основен ресторан,Ресторан Плумари,Конференциска сала  …. ВО ПОНУДАТА ИАМ ЦЕНИ ЗА 1,…

Read more

Medite & Villas Spa 5*

Новиот термален спа ресорт Медите 5* е целосно реновиран во 2018 година и ви нуди сосема нови светли и пријатни простории, исполнувајќи ги сите можни желби за луксузен и модерен комплекс.Се наоѓа во една од најубавите локации со панорамски поглед на запад на целиот град и на север кон планината. Медите 5* СПА ресорт е прв и единствен дизајниран хотел во Сандански, проектиран од италијанскиот дизајнер Рајмондо Флакомио во 2004 година а реконструиран од  Дрен Руди во 2018 година.Комплексот располага…

Read more

INTERHOTEL SPA 4* SANDANSKI

Интерхотел **** Сандански е најголемиот СПА комплекс во Југозападна Бугарија.Лоциран во центарот на Сандански во близина на главната пешачка улица и паркот на градот.На само 40 км од Македонската граница.Овај регион има најтопла клима во Бугарија и најмногу сончеви денови во годината.Во областа се наоѓаат над 80 минерални извори со температура од 33°С до 83°С со ниска минерализација и успешно се користат за третмани на најразлични болести….Интерхотел Сандански може да ги задоволи најпребирливите вкусови на најголемите гастрономи.Во комплексот се лоцирани три…

Read more

КРСТАРЕЊЕ 3 КОНТИНЕНТИ
ЕВРОПА – АФРИКА – АЗИЈА

    Хит програма Ограничени места КРСТАРЕЊЕ НА 3 КОНТИНЕНТИ ЕВРОПА – АФРИКА – АЗИЈА Брод крузер – CELESTYAL CRYSTAL АТИНА-(ЛАВРИОН) – ЕГИПЕТ – ИЗРАЕЛ – КИПАР – РОДОС –КУШАДАСИ ЛАВРИОН – АТИНА 7 ноќи – 8 дена на брод ** Организиран превоз од Битола ** ЛАВРИОН ( АТИНА ) – ЕГИПЕТ – ( KAIRO, PORT SAID )- ИЗРАЕЛ – (ASHOD , ERUSALIM , VITLEEM , TEL AVIV ) , КИПАР ( LIMASOL) – РОДОС – КУШАДАСИ – ЛАВРИОН –…

Read more

АРАПСКА АВАНТУРА
Прв пат 4 емирати во еден програм

    ВИСТИНСКА АРАПСКА АВАНТУРА !!! ПРВ ПАТ 4 ЕМИРАТИ ВО ЕДЕН ПРОГРАМ !!! 7 МАГИЧНИ АРАПСКИ  НОЌИ !!!  + CHRISTMAS MARKET DUBAI + ABU DHABI + SHARJAH + RAS AL KHAIMAH  Од Скопје со авион на Turkish Airlines Од 16 декември 2021 во 20.35 ч од Скопје  до 25 декември 2021 – во 08.15 ч во Скопје  Кри турс ве води ексклузивно : – 7 ноќевања – 5 ноќевања  со појадок во хотел Tryp By Wyndham Barsha Heights 4*во…

Read more