Home Blog Uncategorized НОВА 2022 ГОДИНА ВО БУДВА- ДУБРОВНИК- КОТОР

НОВА 2022 ГОДИНА ВО БУДВА- ДУБРОВНИК- КОТОР

31.12.21 Поаѓање  зво 01.15ч.со ,патот води преку Албанија за Будва.

Пристигнување во Црна Гора во утринските часови, се поминува покрај Улцињ, Бар, Суто Море, Бечичи, Св.Стефан со панорамски поглед на овие прекрасни туристички места,  а потоа пристигнување во Будва и прошетка во стариот дел на градот, каде можат да се видат: црквите Св. Иван, Св. Марија, зидините,пристаништето со јахти… Сместување во студиа и апартмани. Слободно попладне за прошетка во Будва. Вечерта дочек на Новата 2022 г. на плоштад или во ресторан со богата свечена вечера и музика. Ноќевање.

01.01.22год. Факултативно целодневен излет до Дубровник, преку Тиват со траект. Пристигнување во Дубровник и разгледување на стариот дел на градот: Плаца, Онофриевата чешма, Орландовиот столб, Градскиот звонарник, Палатата Спонза, цр. Св. Влах, Катедрала….Враќање во Будва. Ноќевање.

02.01.22 Факултативен полудневен излет до Котор. Разгледување на стариот дел на Котор: Катедралата на св. Трипун, Столбот на срамот… Враќање во Будва. Попладнето поаѓање за Македонија, ноќно возење со попатни паузи. Пристигнување во Прилеп во ноќните часови.

Цена: 3.950, денари во студија и апартмани

    Во цената е вклучено:

– автобуски превоз на дадената релација

– 2 ноќевања во студија и апартмани во Будва (вила Шишевич,Краљ,Бонита,Ангела и др.)

– организација и придружник на патувањето

 Во цената не е вклучено:

– патничко здравствено осигурување – без франшиза – 150 ден до 65 години , 300 ден од 65-70 години

– целодневен излет до Дубровник – 10 €

– полудневен излет до Котор – 5 €

– влезници за културно историските споменици

Напомена: Рок на пријавување до 20.12.2021 година.

ПРОТОКОЛИ ЗА ВЛЕЗ ВО ЦРНА ГОРА  / МАКЕДОНИЈА

Негативен PCR или негативен Брз антиген тест, потврда / сертификат за вакцинација од Covid-19 (14 дена по примена втора доза од вакцината), Сертификат за прележан Covid-19 (по 1 месец од потврдената инфекција, максимум до 6 месеци од датумот на тестирање односно 45 дена за во Македонија), за деца до 12 г се ослободени од овие мерки додека старосната граница на децата во Македонија се оденсува до 18 г.

Share:

You may also like

Leave a Reply

Your email address will not be published.