Home Blog Uncategorized SKI OPENING – КОПАОНИК

SKI OPENING – КОПАОНИК

 

 
 

               ЗИМА 2021/2022

 

        SKI OPENING –  КОПАОНИК

КОПАОНИК е најголем планински масив и Национален парк во Србија, најпознат туристички скијачки центар во Србија, со најдобро скијање и поврзани ски патеки и жичари.

БРЗЕЧЕ е туристичка населба со многу хотели, вили и апартмани, во подножјето на Копаоник, на само 15 км од самиот ски – центар Копаоник. Жичарите Бела река 1 и 2 го поврзува Брзече со централниот ски центар Копаоник, а на секои 60 мин. има автобус од Брзече до Копаоник.

               Вила ИВАНОВИЧ – БРЗЕЧЕ

Вила Иванович се наоѓа на 1100 м.н.висина, на 350 м.од жичарата Бела Река  опкружена со букова и борова шума. Тоа се 2 објекти со дво, тро и четворо креветни соби и апартмани (100 кревети), секоја соба со тв, сопствено купатило, WI-FI, ресторан со домашна кујна, паркинг, скијачница…..

   ТЕРМИН:      09 – 12.12.2021 г.                             

    4 ДЕНА – 3 ПОЛУПАНСИОНИ     =  63  ЕУР = 3900 ДЕН.

ПОЈАДОК  (шведски стол)  и  

ВЕЧЕРА (континентален)

Туристичка такса од 1 еур на ден е вклучена во цената.

Деца со родители од 0 – 3 год. гратис – не користат ништо, деца од 3 – 12 год. плаќаат 50 % – користат: храна и кревет.Трето лице над 12год. во 1/3 плаќа 90%, исто и 4-то лице во 1/4 соба.

 

ДОПЛАТА ЗА АВТОБУСКИ  ПРЕВОЗ

 

Поаѓање во 22.45 часот на 08.12.2021г.!

Повратен билет за возрасни – 2000, денари!

 За деца до 12 години 1200, денари!

 

Патничкото осигурување е задолжително.

Редовни цени за во другите термини-индивидуално:Од 09.12-30.12.2021г. и од 20.02-30.04.2022г.= 23 еур за полупансион по лице во 1/2 соба.03.01- 20.02.2022 год.= 26 еур;

Условите за деца како во табелата.

Сместувањето е во 14 часот, а напуштање на собите во 10 часот.

Share:

You may also like

Leave a Reply

Your email address will not be published.