Home Blog Uncategorized INTERHOTEL SPA 4* SANDANSKI

INTERHOTEL SPA 4* SANDANSKI

Интерхотел **** Сандански е најголемиот СПА комплекс во Југозападна Бугарија.
Лоциран во центарот на Сандански во близина на главната пешачка улица и паркот на градот.
На само 40 км од Македонската граница.
Овај регион има најтопла клима во Бугарија и најмногу сончеви денови во годината.
Во областа се наоѓаат над 80 минерални извори со температура од 33°С до 83°С со ниска минерализација и успешно се користат за третмани на најразлични болести….
Интерхотел Сандански може да ги задоволи најпребирливите вкусови на најголемите гастрономи.
Во комплексот се лоцирани три ресторани, лоби бар, базен бар, тениско кафуле и пица бар.
Ресторанот “Сандански”е најголемиот ресторан во градот Сандански со капацитет од 320 седишта а има и има голема тераса
Медитерански ресторан “Ренесанса” е декориран во медитерански стил. Токму ова е местото каде што можете да уживате во национални и интернационални на јадења, кои се своевидна уникатна мешавина од типичните за регионот специјалитети со вкус на медитеранска кујна.
Таверната “Булгари”е местото каде што ќе го почувствувате автентичниот дух на минатите времиња. Местото е во типичен стил изградена само од дрво и камен. Механата е опремена како автентична куќа, во која не му недостасува дури и традиционалниот тревни двоснежен тревник и врела ракија. Овде можете да го допрете минатото и да го вкусите вкусот на традиционалната бугарска кујна од стари рецепти со локални вина.
Лоби барот на хотелот нуди пријатна атмосфера. Ова е местото каде што можете да ги сретнете првите сончеви зраци со утринско кафе или да уживате во прекрасниот зајдисонце со некој близок и омилен пијалок. Комбинацијата на освежителен коктел и убава компанија до минералните базени ќе го стави крајниот бар на вашата слика во целосна блаженство и релаксација.
Бар-базен на Интерхотел Сандански нуди тонизирачки пијалоци, свежо цедени сокови и свежо коктели, со кои можете распуштен по SPA терапија или спортски тренинг.

Овај хотел е најголемиот балнео и СПА комплекс во југозападна Бугарија.
Вгнезден во прегратките на величествената Пирин планина, хотелот е лоциран во центарот на Сандански и се наоѓа во непосредна близина на градскиот парк и главната улица.
На територијата на Интерхотел Сандански се наоѓа еден од најголемите медицински центри за балнеолечење и рехабилитација.
За љубителите на целосна релаксација Интерхотел Сандански располага и со модерен СПА центар, благодарение на чудните својства на водата.
За најмалите гости хотелот се погрижил да имаат забава во современо декорирано детско катче, во кое ги очекуваат насмеан, грижлив и забавен аниматор.
Хотелот ниди интернет зона, бесплатен паркинг и гаража, фризерски и козметички салон, бутик продавница, три конференциски сали со капацитет од 20 до 250 места, кои располагаат со целосна техничка опрема за спроведување на совршена работна конференција, когрес, семинар или работилница.

Хотелски содржини:

Користење на надворешен топол термички базен со температура на водата 38°C,
Надворешен базен со минерална вода со температура на водата 31-33°C
Внатрешен базен со со минерална вода со температура на водата 31-33 ° C,
Сауна,
Парна бања,
Фитнес сала,
Бесплатен безжичен интернет во хотелот,
3 ресторани – Сандански/Ренесанс/Механа Булгаре со различен капацитет и вид на кујна,
Кафе скаткарница,
Лоби бар,
Бар до базенот,
Игротека за деца,
Продавница/бутик,
Салон за убавина,
Фризерски салон,
Паркинг,

Цените се по СОБА на ДЕН за услуга: ноќевање со појадок

SGL /еднокреветна соба/

капацитет во собанедела-четвртокпеток и сабота10+ ноќевања
1adl58 €70 €54 €
1adl +1chd /4-11,99/58 €70 €54 €

DBL /двокреветна соба/

капацитет во собанедела-четвртокпеток и сабота10+ ноќевања
2adl73 €89 €70 €
2adl+1chd /0-3,99/73 €89 €70 €
2adl +1chd /4-11,99/84 €102 €80 €
2adl +2chd /0-3,99 и 4-11,99/84 €102 €80 €
2adl +1chd /12-15,99/98 €118 €94 €
2adl +2chd /0-3,99 и 12-15,99/98 €118 €94 €

SUP /супериор соба/

капацитет во собанедела-четвртокпеток и сабота10+ ноќевања
2adl88 €107 €84 €
2adl+1chd /0-3,99/88 €107 €84 €
2adl +1chd /4-11,99/88 €107 €84 €
2adl+2chd /0-3,99 и 4-11,99/88 €107 €84 €
2adl +2chd /4-11,99/88 €107 €84 €
2adl+1chd /12-15,99/113 €136 €108 €
3adl113 €136 €108 €
3adl+1chd /0-3,99/113 €136 €108 €
3adl +1chd /4-11,99/113 €136 €108 €
3adl+2chd /0-3,99 и 4-11,99/113 €136 €108 €

STD /студио/

капацитет во собанедела-четвртокпеток и сабота10+ ноќевања
2adl107 €128 €102 €
2adl+1chd /0-3,99/107 €128 €102 €
2adl +1chd /4-11,99/107 €128 €102 €
2adl +2chd /0-3,99 и 4-11,99/107 €128 €102 €
2adl +2chd /4-11,99/107 €128 €102 €
2adl +1chd /12-15,99/131 €158 €125 €
2adl +2chd /0-3,99 и 12-15,99/131 €158 €125 €
3adl131 €158 €125 €
3adl +1chd /4-11,99/131 €158 €125 €
3adl +2chd /0-3,99 и 4-11,99/131 €158 €125 €

APP /апартман/

капацитет во собанедела-четвртокпеток и сабота10+ ноќевања
2 adl120 €145 €114 €
2 adl+1chd (4-11,99)120 €145 €114 €
2 adl+2chd (0-3,99/4-11,99)120 €145 €114 €
2 adl+1chd (12-15,99)145 €174 €138 €
2 adl+2chd (0-3,99 /12-15,99 )145 €174 €138 €
3 adl145 €174 €138 €

APP FAMILY/апартман фамилијарен/

капацитет во собанедела-четвртокпеток и сабота10+ ноќевања
3 adl164 €198 €156 €
3 adl+1chd (4-11,99)164 €198 €156 €
3 adl+2chd (0-3,99/4-11,99)164 €198 €156 €
3 adl+1chd (12-15,99)190 €228 €180 €
4 adl190 €228 €180 €

Политика за деца:
Дете под 3,99 години се сместува – бесплатно.
Дете на возраст од 4 – 11,99 год. користи попуст.
Лице кое има навршени 12 год. во времето на пријавување, се смета како возрасна особа.
Возрасен или дете на дополнително легло користи попуст.
Дете од 4-11.99 год. на редовно легло користи попуст.

Цените се во €, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд
Доплата: вечера 12€ – возрасен и дете 12-15,99 г, 7€ – дете 4-12
Легенда:   adl – возрасен,    chd – дете

Во цената e вклучено:
Ноќевање со појадок
Користење на сауна, парна бања, фитнес центар
Користење затворен базен со минерална вода од 33⁰С (полуолимписки размери)
Користење на отворен базен со минерална вода од 33⁰С,
Користење на отворен термален базен со минерална вода 38⁰С
Лежалка и пешкир покрај базените
Безжичен интернет во целиот хотел
Паркинг
Сеф на рецепција
Детско катче со аниматор
Туристичка такса

Во цената не е вклучено:
Превоз
Патничко осигурување
Личен трошок на патникот
Неспомнати услуги

Сместувањеминимуммаксимум
Двокреветна соба (француско легло)1 возрасен2 возрасни + 1 дете до 11.99г. + 1 дете до 3.99г.
Двокреветна соба (разделени легла)1 возрасен2 возрасни + 1 дете до 3.99г.
Студио1 возрасен3 возрасни + 1 дете до 11.99г. + 1 дете до 3.99г
Апартман Лукс1 возрасен3 возрасни + 1 дете до 11.99г. + 1 дете до 3.99г
Апартман Фемили1 возрасен3 возрасни + 1 дете до 15.99г. + 1 дете до 3.99г

Сместување :

Интерхотел Сандански нуди сместување во 262 пространи соби, 17 апартмани и 6 студија.
Сите имаат модерна, пространа и пријатна внатрешност.

Големината еднокреветни и двокреветни соби  25м2.

Спецификација на соби:
17    АПП лукс – спална соба, дневна соба со софа на развлекување.
06   Студио – една спална соба и дневна соба со тросед на развлекување. (нема врата измеѓу)
262   Двокреветни соби Лукс со брачен кревет или два разделени кревети.

Во собите:
кабловска телевизија, безжичен интернет, телефон, минибар (со доплата), бањите се со специјална тоалетна козметика, балкун со поглед на градот, планината, базенот, паркингот или паркот.

Сместување и напуштање на собите :
Сместување во собите по 14:00 ч. (локално време)
Напуштање на собите до 12:00 ч. (локално време)

*можност за connect соби (две DBL соби поврзани со врата) во зависност од расположливоста во моментот

DBL – двокреветна лукс
Брачен кревет или два единечни, софа на спуштање и можност за бебешко креветче
Максимален капацитет: 2 возрасни + 1 дете до 11,99 + 1 дете до 3,99

SUP – супериор соба
Спална со еден брачен кревет, (без врата) дневна со кауч на спуштање и можност за бебешко креветче
во спалната соба нема прозор
Максимален капацитет: 3 возрасни + 1 дете до 11,99 год + 1 дете до 3,99 год
или
Максимален капацитет: 2 возрасни + 2 деца до 11,99 год + 1 дете до 3,99 год

STD – студио стандард
Спална со еден брачен кревет, (без врата) дневна со кауч на спуштање и можност за бебешко креветче
Максимален капацитет: 3 возрасни + 1 дете до 11,99 год + 1 дете до 3,99 год
или
Максимален капацитет: 2 возрасни + 2 деца до 11,99 год + 1 дете до 3,99 год

APP – апартман лукс
Спална со еден брачен кревет, физички одделена дневна со кауч на спуштање и можност за бебешко креветче, две купатила
Максимален капацитет: 3 возрасни + 1 дете до 11,99 год + 1 дете до 3,99 год.
или
Максимален капацитет: 2 возрасни + 2 деца до 11,99 год + 1 дете до 3,99 год

Напомена !
Сместување по 14:00 ч. (локално време)
Напуштање до 12:00 ч. (локално време)
Доколку сакате да користите услуги во хотелот (собна сметка) гостите мора да ги наведат деталите за својата кредитната картичка
Цените НЕ ВАЖАТ за национални и верски празници, семинари, конгреси…

Правила и услови за престој во објектот.Овие правила се врз основа на важечкото законодавство во земјата домаќин.Почитувајте ги правилата зошто администрацијата на објектот може да го прекине престојот и услугите на гости кои ги прекршуваат правилата на недомакинско однесување во истиот.Поплаки и препораки можат да бидат оставени во книгата за гости на рецепција или кај управникот.Одјавување на собите е до 10:00 ч., пријавување по 14:00 ч. (локално време)Обратете се на рецепција за информација каде се служи храна во објектот и време од-до.Ако заминувате порано, обратете се на рецепцијата претходната вечер за да Ви приготват сув (ланч) пакет.Вашите скапоцености, документи оставете ги во сефот на рецепција или во вашата соба. (доколку има сеф)За предмети оставени без надзор во собата или во просториите на објектот, одговорноста е на гостинот .Информирајте се на рецепција кои се бесплатни услуги во објектот….Информирајте се на рецепција кои услуги се со плаќање….Гостинот ја надоместува штетата во целост во согласност со условите и документите на објектот (ако има штета)Доколку постои систем за видео надзор (освен во тоалетите и собите), во останатите простории на објектот, Вие се согласувате со видео надзорот.Со цел да се обезбеди ред во објектот информирајте се на рецепција кои нешта се забранети како на пример:Пушење цигари во собите, салоните и другите простории во хотелот и сл.Употреба на електрични апарати во просториите (освен овластените) и сл.Чување на запаливи материјали во просториите не е дозволено.Внесување материјали и предмети кои се опасни за здравјето и животот на другите не е дозволено.Отстранување и поместување на мебел од просториите.Повреда на стандардите на однесување, вклучувајќи употреба на алкохол, дрога…Агресивно однесување и активности кои се закануваат на здравјето и имотот на другите не е дозволено.Оштетување на хотелскиот имот не е дозволено.Прифаќање на посетители во собите по 20:00 ч. ако не се регистрирани не е дозволено.Картичката (клучот) од вашата соба не смеете да ја давата не други лица.Паркирање на автомобили на влез, излез, како и на тревниците не е дозволено .Не е дозволен престој во објектот на домашни миленици.Сместување, услови и плаќање на услуги во хотелотМожете да ги плаќате услугите кои сте ги направиле во хотелот во готовина, дебитна или кредитна картичка.За предвремено напуштање на објектот задолжително земете документ од рецепција со потпис и печат.Услугите како што се рано пријавување (пред 14.00) и доцна одјавување (по 12.00) им се наплаќаат на гостите

Share:

You may also like

Leave a Reply

Your email address will not be published.