Home Blog Uncategorized HOTEL PUTNIK 4* KOPAONIK

HOTEL PUTNIK 4* KOPAONIK

Цена по лице на ден на база појадок и вечера

ПериодStandart RoomFamily RoomApartmentSuperior RoomFamily Superior Room
1/11/2 1/31/3 1/4Мин.4 лица1/11/21/31/4
01.12-23.12107€71€78€85€139€92€92€
24.12-28.12128€85€94€102€166€111€111€
29.12-02.01195€130€143€156€254€169€169€
03.01-22.01143€95€105€114€186€124€124€
23.01-12.02128€85€94€102€166€111€111€
13.02-16.02143€95€105€114€186€124€124€
17.02-05.03128€85€94€102€166€111€111€
06.03-09.03150€100€110€120€195€130€130€
10.03-12.03120€80€88€96€156€104€104€
13.03-03.04113€75€83€90€147€98€98€

Early Booking:
10% попуст за уплата до 31.10.2021

Детска Недела (за период 23.01-06.02.2022):
ГРАТИС – сместување за 2 деца до 11,99 години во присуство на 2 возрасни лица

Напомена:
Уплата на депозит 50% веднаш при правење на резервација

Во цената е вклучено:
– Појадок и Вечера
– Свечена новогодишна вечера 31.12.2021
– Свечена Божиќна вечера на 25.12.2021 / 07.01.2022
– Користење на Wellness&Spa (затворен базен за возрасни, затворен базен за деца, Џакузи, Финска Сауна, Руска Сауна, Инфрацрвена Сауна, Турска Бања,Тапидариум)
– Фитнес Центар

Во цената не е вклучено:
– Користење на Хамам
– Игротека за деца
– Game Room за деца
– Туристичка такса: 1€ по лице на ден за возрасни; 0,60€ по лице на ден за деца 7-15 години; Деца до 7 години не плаќат такса (доплата за туристичка такса се врши во агенција при резервација)
– Хотелско осигурување 0,20€ по лице на ден за сите гости (доплата се врши во агенција при резервација)

Услови за деца:
– Деца до 2,99 години се сместуваат ГРАТИС
– Деца од 3-11,99 години во присуство на две полноплатежни лица имаат 30% попуст од цената во табелата доколку користат сопствено легло или 50% од цената во табелата доколку делат легло.

Услови за откажување и промена на термин:
– Секој гостин е должен во писмена форма да ја откаже или промени својата резервација.

Пенали

– Рокови за откажување на резервација:

– До 45 дена пред почеток на аранжманoт БЕЗ ПЕНАЛИ
– 30% ако се откаже 45-15 дена пред почетокот на аранжманот

– 100% пенали ако се откаже 14-0 дена пред почетокот на аранжманот

Ковид политика:

Хотелот – гарантира поврат на уплатени средства во случај:

  • Потврдено приуство на корона вирус на еден или повеќе лица на кој се оденсува резервацијата (доказ позитивен ПЦР тест)
Share:

You may also like

Leave a Reply

Your email address will not be published.