Home Blog Uncategorized HOTEL CLUB A 3* KOPAONIK

HOTEL CLUB A 3* KOPAONIK


https://www.cluba.rs/sr/pocetna/

Цените се дадени по лице на ден на база појадок и вечера

ПериодСменаМин.ноќиДвокреветна Соба
Трокреветна Соба
Еднокреветна соба
05.12-12.12Нед/Нед34563
12.12-17.12Нед/Пет575105
17.12-20.12Пет/Пон34563
20.12-27.12/35881
27.12-30.12Пон/Чет36084
27.12-02.01Пон/Нед675105
30.12-02.01Чет/Нед395133
31.12-02.01Пет/Нед2105147
02.01-23.01Нед/Нед775105
23.01-06.02Нед/Нед76591
06.02-20.02Нед/Нед775105
20.02-06.03Нед/Нед76591
06.03-13.03Нед/Нед775105
13.03-20.03Нед/Нед35070
20.03-03.04Нед/Нед34563

Ценовник за краток престој
Резервација на барање – исклучиво на 7 дена пред термин.

ПериодДвокреветна Соба
Трокреветна Соба
Еднокреветна Соба
06.01-09.0193130
13.01-16.0193130
20.01-23.0193130
27.01-30.0181113
03.02-06.0281113
10.02-13.02105147
17.02-20.0293130
24.02-27.0281113
03.03-06.0381113
10.03-13.0393130

Early Boonikg
-10% попуст за резервација до 31.10.2021

Во цената е вклучено:
– Појадок и вечера ( шведска маса)
– Wi-Fi низ цел хотел
– Користење на Спа Центар (внатрешен базен, сауна, џакузи)

Во цената не е вклучено:
– Туристичка такса 1€ по лице на ден за возрасни; Деца 7-15 години 0,60€ по лице на ден; Деца до 6,99 години ГРАТИС ( се наплаќа во агенција)
– Надворешен паркинг 6€ по кола на ден (се наплаќа на лице место – резервација не е дозволена)

Услови за деца:
– Деца до 3,99 години ГРАТИС во присуство на 2 возрасни лица;
– Деца 4-7 години доколку користи заедничко легло со родители ГРАТИС;
– Деца 4-11,99 години доколку користат сопствено легло 30% попуст;

Политика за откажување:
– Отказ или промена на термин се смета за валидна исклучиво кога се доставува во писмена форма;
-15% од вкупната вредност на резервацијата ќе биде наплатена доколку се откаже резервацијата 30 дена пред почетокот на аранжманот;
-30% од вкупната вредност на резервација ќе биде наплатена доколку се откаже резервацијата до 14 дена пред почетокот на аранжманот;
-100% од вкушната вредност на резервацијата ќе биде наплатена доколку се откаже резервацијата во перод 14-0 дена пред почетокот на аранжманот;
– Во случај гостинот да си замине порано од предвиден термин или не пристигне во хотелот на резервиран термин ке бидат наплатен целиот износ;

Ковид политика:

Хотелот – гарантира поврат на уплатени средства во случај:

-Потврдено приуство на корона вирус на еден или повеќе лица на кој се оденсува резервацијата (доказ позитивен ПЦР тест)

-Затварање на граници

Share:

You may also like

Leave a Reply

Your email address will not be published.