КРСТАРЕЊЕ All Inclusive
 ATINA – MYKONOS – KUSADASI- PATMOS -CRETE (HERAKLION) SANTORINI – ATINA
29.04-02.05.2022

All inclusive крстарење со брод крузер Celestyal Olympia   29.04 – 02.05 – Поаѓање на 28.04 во вечерните часови !     ATINA – MYKONOS – KUSADASI- PATMOS -CRETE (HERAKLION) SANTORINI – ATINA   Најпосакуваните грчки острови Mykonos i Santorini + Patmos остров -( според FORBES магазинот Patmos e прогласен за најидилично место во Европа, a теолошки ,гледано од сите страни на островот, пештерата на апокалипсата ,манастирот на Sv Jovan…) + Kusadasi – Ephes , + shopping …   Цена :…

Read more

СПЛИТ 8-ми Март

СПЛИТ ДУБРОВНИК – ШИБЕНИК – МАКАРСКА – ТРОГИР – КРКА – НЕУМ   10.03.2022 Поаѓање од пред агенција во 18.00 часот со туристички автобус, преку Албанија, Црна Гора за Хрватска, ноќно возење со попатни паузи. 11.03.2022 Утрото пристигнување во Ц. Гора: Св. Стефан, Будва па преку Тиват со траект се преминува Бока – которскиот залив, па Херцег Нови, се оди према Дубровник- Хрватска.Предпладне пристигнување во Сплит, разгледување на Сплит со локален водич: Диоклецијановата Палата, Катедралата на Свети Дује, плоштадот, Променадата – Рива… Сместување во хотел.Слободно попладне во центарот на Сплит. Ноќевање. 12.03.2022…

Read more

БУДВА 8-ми Март

БУДВА – ЦЕТИЊЕ – ОСТРОШКИ МАНАСТИР 8-ми Март   11.03.22 Поаѓање во 22 чaсот со автобус, преку Албанија за Будва. 12.03.22 Пристигнување во Црна Гора во утринските часови,попатно се врви низ Бар,Петровац.,па  посета на св. Стефан-едно од најатрактивните места во Црногорското приморје, Краљичината плажа,Бечичи…Стигнување во Будва, сместување во студиа и апартмани во Будва. Попладнето прошетка во стариот дел на Будва каде можат да се видат црквите Св. Иван, Св. Марија…Слободно попладне во Будва, можност за уживање во добрата храна во рестораните покрај брегот. Ноќевање. 13.03.22 Целодневен…

Read more

ИСТАНБУЛ 8-ми Март

ИСТАНБУЛ   8-ми Март                           03–07.03.2022 / 10–14.03.2022 Истанбул е единствен град во светот сместен на два континента Европа и Азија, чија историја започнува пред 2600 години. Истанбул ги чува скапоцените богатства на трите империи.Тоа е голем космополитски центар каде што се спојуваат исток и запад. 03/10.03.22 Поаѓање на групата во 16 ч, преку Бугарија или Грција, ноќно возење со попатни одмори. 04/11.03.22 Пристигнување во Истанбул во утринските часови, сместување во хотел во…

Read more

САРАЕВО 8-ми Март

САРАЕВО – Мостар – Вишеград- Мокра Гора   10.03.2022 Поаѓање за Сараево во 20 ч преку граничниот премин Табановце па низ Србија со попатни паузи. 11.03.22 Во утринските часови пристигнување во Сараево и разгледување на градот со локален водич: Врело Босне, Грбавица, народниот театар, градското собрание, па се оди пеш по Башчаршија, Којунџилук, Еврејскиот Храм Величенствената Газихусербегова џамија, Катедралата… Сместување во  хотел со 4*. Слободно попладне на Башчаршија, каде имате можност да ги вкусите Сараевските специјалитети: Кебапи во лепиња, Сараевски бурек, десерт-Туфахија,Турско кафе…Ноќевање. 12.03.22 Појадок….

Read more

БУКУРЕШТ 8-ми Март

БУКУРЕШТ ДРАКУЛА ТУРА (Трансилванија – Романија)   10.03.22 Поаѓање за Букурешт во 17 ч со автобус преку Софија, Русе. Ноќно возење со попатни одмори. 11.03.22  Пристигнување во Букурешт во утринските  часови, кој често го нарекуваат „Мал Париз„. Разгледување на Букурешт со водич: Патријаршијата, Парламентот, Плоштадот на револуцијата, Кралската Палата, Универзитетот, Палатата на Правдата, Триумфалната Порта,архитектонскиот комплекс Куртија Веке најстариот дел од Букурешт – кој во средината на XV век го подигнал познатиот Влашки владар Влад Тепеш – Дракула. Сместување во хотел. Слободно попладне. Ноќевање.                                                                                                                              12.03.22 Појадок. Факултативен…

Read more

БЕЛГРАД 8-ми Март

БЕЛГРАД НОВИ САД – СРЕМСКИ КАРЛОВЦИ 04–06.03.2022 / 11–13.03.2022   БЕЛГРАД: Сместен на вливот на реката Сава во Дунав, град со богата историја. НОВИ САД: Сместен на реката Дунав, познат по Петроварадинската тврдина. СРЕМСКИ КАРЛОВЦИ: Меѓу Фрушка гора и Дунав со своите градби со непроценлива историска вредност која ја чува богатата ризница на српската култура и духовност. 04/11.03.22 Поаѓање во 00.15 ч, преку граничниот премин Табановце со попатни одмори. Пристигнување во Белград во утринските часови, разгледување на градот со  локален водич: плоштадите Теразије, Славија, храмот Св. Сава, булеварот и…

Read more

ХОТЕЛ СПА ПАНОРАМА 4* КРУШЕВО

Ценовник за зима 20.12.2020 – 10.03.2021: – Цена на еднокреветна соба ВВ 80 евра – Цена на двокреветна соба ВВ 90 евра – Цена на Супериор соба ВВ 100 евра (цена за двајца) – Цена на јуниор апартман ВВ 120 евра (цена за двајца) – Цена на делукс апартман ВВ 140 евра (цена за двајца) Во цената е вклучено доручек, користење на СПА центарот, интернет, телевизија, паркинг, ДДВ, туристичка такса, осигурување, complementarity café и вода по собите 10% попуст во…

Read more

ХОТЕЛ СПОРТ 3* МАВРОВО

  Хотел Спорт располага со надворешен базен кој ќе може да се користи и во лето и во зима. Додека Ресорт Маврово ви нуди размовидни активности во текот на зимскиот период, зошто да не се одморите од скијањето и да не се релаксирате во надворешен затоплен базен додека ја гледате снежната идила околу вас.   ТИП НА СОБА СТАНДАРДНА СОБА НЕДЕЛА-ЧЕТВРТОК ЕДНОКРЕВЕТНА 58 € ДВОКРЕВЕТ 82 €   ТИП НА СОБА FAMILY SUITE НЕДЕЛА-ЧЕТВРТОК ДВОКРЕВЕТНА 115 € ТРОКРЕВЕТНА 148 €…

Read more