Home Blog Uncategorized ДУПЛЕКС АПАРТМАН АНА ХАНИОТИ

ДУПЛЕКС АПАРТМАН АНА ХАНИОТИ

 

ДУПЛЕКС АПАРТМАН АНА ХАНИОТИ СО 2 СПАЛНИ НА 70м од плажа

Апартманот се наоѓа на први кат во најубавиот дел на Ханиоти , прекрасна локација, до хотел TRESOR SOUSOURAS , на околу 70 метри од плажа, на 50м од плоштад , на 5 метри до најпознатото гиро во Ханиоти – Kostas.

Апартманот е дуплекс и располага со :
– 2 спални соби – во едната спална има еден дупли француски лежај , а во другата спална модерна композиција за спиење каде можат да се сместат 3 лица , и од двете спални соби се излегува на терасата.

– 2 клими вклучени во цената ( во двете спални има по една клима) WI – FI интернет , плазма телевизор , тераса со прекрасен поглед. модерна кујна , модерно купатило .

Можност за паркинг – во улицата покрај вилата, или на означено паркинг место. Наспроти вилата – на 5 метри има и супер маркет, исто на 5 метри ви се најпознатите ресторани за гиро и други грчки специјалитети , сите продавници , кафичи ,слаткарници , фонтана , плоштадот…

Термините кои се дадени во табелата не се термини за престој, туку се дадени за да се види цената во тој период, значи во зависност од бројот на ноќи и период на престој се прави и цената, доколку е измеѓу 2 периоди и цената се формира по ден, по цена од тој период.

ЦЕНИ ЗА НАЕМ
ТЕРМИНИТЕ СЕ ФЛЕКСИБИЛНИ – Терминот и должината на престој се по ваша желба и избор (Нормално доколку е слободен апартманот)
Контактирајте во агенција и ќе ви биде формирана цената во зависност од должината на вашиот престој.

ANA

 

* За хигиената во собите за време на престојот се грижат самите гости , секојдневно да се исфрла ѓубре , да се одржува хигиената , внимателно да се користи цел инвентар кој е оставен на располаѓање на гостите (со цел да имате што подобар и поконфорен престој ), да се грижите исто како да сте во вашиот дом , дури и повеќе.

* Собите се напуштаат во 9:00 часот а сместувањето е после 14 :00 часот по локално време.
* Плаќањето е во денарска противредност
* Зависно од бројот , потребата и вашиот термин – сите можности за превоз во договор со агенцијата.

ТУРИСТИЧКАТА ТАКСА Е 0,5 ЕВРА НА ДЕН и се плаќа во агенција.

Напомена:
Агенцијата организатор не може да ја гарантира брзината ниту достапноста на интернетот во објектите каде што е наведен интернетот како бесплатна услуга.
Странките треба да го предадат апартманот во исправна состојба , како што го примиле,а во случај на направена штета странките се должни да си ја платат на лице место.

Share:

You may also like

Leave a Reply

Your email address will not be published.