Home Blog Uncategorized АЛФИ ДУПЛЕКС АПАРТМАН САМА ПЛАЖА

АЛФИ ДУПЛЕКС АПАРТМАН САМА ПЛАЖА

AL – FI ДУПЛЕКС АПАРТМАН НА САМА ПЛАЖА ПОЛИХРОНО

На првиот крак на Халкидики, на Касандра се наоѓа Полихроно, позната туристичка дестинација во кристално чистиот залив Торонеос, опкружен со бујна медитеранска вегетација и песочна плажа, кристално – зелена боја на морето, со маркети, пекари, кафетерии, таверни, вили, хотели, објекти со забавни содржини, продавници …

ДУПЛЕКС АПАРТМАН СО 2 СПАЛНИ НА САМА ПЛАЖА – во средишниот дел од песоклива плажа – ПРВА ЛИНИЈА ДО Summer Beach Hotel

Апартманот е дуплекс и располага со :
2 спални, + кујна + купатило , 2 клими – ( вклучени во цената), 2 телевизори ,
прекрасна тераса со поглед на море , сопствен интернет само за Алфи апартманот од Germanos,
двор во кој има и туш за туширање после плажа ,од кујната се излегува уште на еден балкон и има уште 1 мал двор .

Во едната спална има еден дупли голем кревет + 2 големи фотељи на отварање и на нив можат да спијат возрасни особи или деца , во втората спална има еден дупли кревет, a во кујната дупли на отварање.

Дожина на престој по ваш избор / флекси термини. ЦЕНИТЕ се дадени во евра и зависат од терминот и должината на престој.
За информација за цена јавете се во агенција.

Термините кои се дадени во табелата не се термини за престој, туку се дадени за да се види цената во тој период, значи во зависност од бројот на ноќи и период на престој се прави и цената, доколку е измеѓу 2 периоди и цената се формира по ден, по цена од тој период.

ЦЕНИ ЗА НАЕМ
ТЕРМИНИТЕ СЕ ФЛЕКСИБИЛНИ – Терминот и должината на престој се по ваша желба и избор (Нормално доколку е слободен апартманот)
Контактирајте во агенција и ќе ви биде формирана цената во зависност од должината на вашиот престој.

 

 

 

☎️Информации и резервации- 047/ 22 33 22 ;  070 91 88 44 ; 078 328 664 или директно во Кри Турс Битола

За хигиената во собите за време на престојот се грижат самите гости , секојдневно да се исфрла ѓубре , да се одржува хигиената , внимателно да се користи цел инвентар кој е оставен на располаѓање на гостите (со цел да имате што подобар и поконфорен престој ), да се грижите исто како да сте во вашиот дом , дури и повеќе.
* Собите се напуштаат во 9:00 часот а сместувањето е после 14 :00 часот по локално време.
* Плаќањето е во денарска противредност
* Зависно од бројот, потребата и вашиот термин – сите можности за превоз во договор со агенцијата.

ТУРИСТИЧКАТА ТАКСА Е 0.5 ЕВРА НА ДЕН, и се плаќа во агенција.

Напомена:
Агенцијата организатор не може да ја гарантира брзината ниту достапноста на интернетот во објектите каде што е наведен интернетот како бесплатна услуга.
Странките треба да го предадат апартманот во исправна состојба , како што го примиле,а во случај на направена штета странките се должни да си ја платат на лице место.

 

Share:

You may also like

Leave a Reply

Your email address will not be published.