Home Blog Uncategorized НОВА 2022 ГОДИНА ВО БЕЛГРАД -НОВИ САД - СРЕМСКИ КАРЛОВЦИ

НОВА 2022 ГОДИНА ВО БЕЛГРАД -НОВИ САД – СРЕМСКИ КАРЛОВЦИ

31.12.21 Поаѓање за Белград во 00.15 ч. Патот води преку граничниот премин Табановце со попатни одмори. Пристигнување во Белград во утринските часови. Разгледување на градот со локален водич: плоштадите Теразије, Славија, храмот Св. Сава, булеварот на Револуцијата,Калемегдан: Воениот музеј, Споменикот на победникот… Сместување во хотел. Слободно попладне по Кнез Михајлова… Дочек на Новата 2022г. на плоштад со богата музичка програма со познатите звезди Марија Шерифович, Јелена Карлеуша , Сара Јовановиќ …..Ноќевање.

01.01.2022г. Појадок. Факултативен целодневен излет до Нови Сад – разгледување со  локален водич: улицата на Јован Ј. Змај, Дунавската улица – пешачка трговска зона, Владичанскиот двор, плоштадот со Градското собрание, Петроварадинската тврдина … Потоа се продолжува до градот Сремски Карловци кој освен со својата архитектура познат е и по Фрушкогорското вино познато низ целиот свет Бермут – ароматично вино со 17 % алкохол, кое може да се вкуси во некоја од винариите во Карловци. Притоа ќе се посетат: црквата св. Никола, Патријаршијата, фонтаната “Четири лава”…. Враќање во Белград. Факултативна вечера со музика во ресторан на Скадарлија. Ноќевање.

02.01.22 Појадок. После појадокот посета на трговскиот шопинг центар Ушче, Слободно време во центарот на Белград. Можност за факултативно крстарење со сплав по Сава и Дунав. Попладнето поаѓање за Македонија и пристигнување  во ноќните часови.

      ЦЕНА5.600, денари

Во цената се вклучени следните услуги:

– автобуски превоз на дадената релација

– сместување во хотел со 3* – 2 ноќевања со појадок

– разгледување на Белград со локален водич

– организација и водство на аранжманот

Во цената не се вклучени следните услуги :

– здравствено патничко осигурување – 150 денари до 65 година , 300 денари од 65-70 година

– целодневен излет до Нови Сад и Сремски Карловци – 10 €

– крстарење по Сава и Дунав – 10 €

– влезници за посетите во локалитетите и другите културни споменици.

НапоменаРок на пријавување до 20.12.21 година.

ПРОТОКОЛИ ЗА ВЛЕЗ ВО СРБИЈА  / МАКЕДОНИЈА

Негативен Брз антиген тест, потврда / сертификат за вакцинација од Covid-19 (14 дена по примена втора доза од вакцината), Сертификат за прележан Covid-19 ( 45 дена за во Македонија) , за деца до 18 г се ослободени од овие мерки .

Share:

You may also like

Leave a Reply

Your email address will not be published.