Home Blog Uncategorized НОВА 2022 ВО КОПАОНИК

НОВА 2022 ВО КОПАОНИК

 

КОПАОНИК е најголем планински масив и Национален парк во Србија, најпознат туристички скијачки центар во Србија, со најдобро скијање и поврзани ски патеки и жичари.

БРЗЕЌЕ е туристичка населба со многу хотели, вили и апартмани, во подножјето на Копаоник, на само 15 км од самиот ски – центар Копаоник. Жичарите Бела река 1 и 2 го поврзува Брзече со ски центар Копаоник.Редовно има автобус од Брзече до Копаоник.

               Вила ИВАНОВИЌ – БРЗЕЌЕ

Се наоѓа на 1100 м.н.висина, на 350 м.од жичарата Бела Река  опкружена со букова и борова шума. Тоа се 2 објекти со дво, тро и четворо креветни соби и апартмани , секоја соба со, купатило, тв, WI-FI, ресторан со домашна кујна, паркинг, скијачница…..

ТЕРМИН:      31.12.2021 – 02.01.2022 г.  
69  ЕУР = 4250 ДЕН. = 3 ДЕНА – 2 ПОЛУПАНСИОНИ
55 ЕУР ДОПЛАТА ЗА СВЕЧЕНА НОВОГОДИШНА ВЕЧЕРА   
СО ВКЛУЧЕНА МУЗИКА И ПИЈАЛОК
ПОЈАДОК  (шведски стол)  и  ВЕЧЕРА (континентален)
Туристичка такса од 1 еур на ден не е вклучена во цената.
Деца со родители од 0 – 3 год. гратис – не користат ништо, деца од 3 – 7 год. плаќаат 50 % – користат: храна и кревет.
Трето лице над 12год. во 1/3 плаќа 90%, исто и 4-то лице во 1/4 соба.

ДОПЛАТА ЗА АВТОБУСКИ  ПРЕВОЗ  со вклучен превоз од Брзече до ски-центарот

 Повратен билет за возрасни – 2400 денари,

 За деца до 12 години 1200 денари.

Поаѓање во 23.30 часот на 30.12.2021г.

Доплата за патничко здравствено осигурување 150 денари до 65 год, 300 денари 65-70 год , а за деца до 14 години 100 денари. Патничкото осигурување е задолжително.

Редовни цени за во другите термини-индивидуално: 03.01.22 – 20.02.2022 год.= 26 еур;

Од 20.02-30.04= 23 еур за полупансион по лице во 1/2 соба.Условите за деца како во табелата.Сместувањето е во 14 часот, а напуштање на собите во 10 часот.

ПРОТОКОЛИ ЗА ВЛЕЗ ВО СРБИЈА / МАКЕДОНИЈА

Негативен PCR или негативен Брз антиген тест, потврда / сертификат за вакцинација од Covid-19 (14 дена по примена втора доза од вакцината), Сертификат за прележан Covid-19 (по 1 месец од потврдената инфекција, максимум до 45 дена од датумот на тестирање ), за деца до 18 г се ослободени од овие мерки .

Share:

You may also like

Leave a Reply

Your email address will not be published.