Home Blog Uncategorized ЗИМА 2022 КОПАОНИК - ВИЛА ИВАНОВИЌ БРЗЕЌЕ

ЗИМА 2022 КОПАОНИК – ВИЛА ИВАНОВИЌ БРЗЕЌЕ

ВИЛА ИВАНОВИЌ БРЗЕЌЕ  

КОПАОНИК е најголем планински масив и Национален парк во Србија, најпознат туристички скијачки центар во Србија, со најдобро скијање и поврзани ски патеки и жичари.

БРЗЕЌЕ е туристичка населба со многу хотели, вили и апартмани, во подножјето на Копаоник, на само 15 км од самиот ски – центар Копаоник. Жичарите Бела река 1 и 2 го поврзува Брзече со централниот ски центар Копаоник, а на секои 60 мин. има автобус од Брзече до Копаоник.

                 СУПЕР ХИТ ПОНУДА

               Вила ИВАНОВИЌ – БРЗЕЌЕ

Се наоѓа на 1100 м.н.висина, на 350 м.од жичарата Бела Река  опкружена со букова и борова шума. Тоа се 2 објекти со дво, тро и четворо креветни соби (100 кревети),секоја соба со ТВЦ, тв,WI-FI,ресторан со домашна кујна, паркинг, скијачница…..

  Редовни цени – индивидуално:

03.01.22 – 20.02.2022 г.= 26 еур-полупансион по лице во 1/2 соба

20.02-30.04.2022 г.= 23 еур за полупансион по лице во 1/2 соба.

ОРГАНИЗИРАНИ термини со можност за користење организиран превоз !!!

ТЕРМИН: 06 – 09.01.2022 г.
Поаѓање на 05.01.2022 во 23.30 часот
ТЕРМИН: 15-19.01.2022 г.
Поаѓање на 14.01.2022 во 22.45 часот
4 ДЕНА – 3 ПОЛУПАНСИОНИ =69  ЕУР = 4250 ДЕН. 5 ДЕНА – 4 ПОЛУПАНСИОНИ =92  ЕУР = 5690 ДЕН. 

ПОЈАДОК (шведски стол)ВЕЧЕРА (континентален)

Туристичка такса од 1 еур на ден не е вклучена во цената.

ДОПЛАТА ЗА АВТОБУСКИ  ПРЕВОЗ на организираните термин :

 со вклучен превоз од Брзеќе до ски-центарот 

Повратен билет за возрасни – 2400 денари,

 За деца до 12 години 1200 денари 

 Поаѓање во 23.30 часот на 05.01.2022г., 14.01.2022г

Сместувањето е во 14 часот, а напуштање на собите во 10 часот.

Доплата за патничко здравствено осигурување 200 денари до 65 год , над 65 -70 години 400 денари ,а за деца до 14 години 150 денари. Патничкото осигурување е задолжително.

ПРОТОКОЛИ ЗА ВЛЕЗ ВО СРБИЈА / МАКЕДОНИЈА

Негативен PCR или негативен Брз антиген тест, потврда / сертификат за вакцинација од Covid-19 (14 дена по примена втора доза од вакцината), Сертификат за прележан Covid-19 (по 1 месец од потврдената инфекција, максимум до 45 дена од датумот на тестирање ), деца до 18 г се ослободени од овие мерки .

Share:

You may also like

Leave a Reply

Your email address will not be published.